Nagrade

Nacionalna zaklada od 2008. godine dodjeljuje godišnju nagradu "Otisak srca" za razvoj volonterstva djece i mladih u Republici Hrvatskoj. Nagrada se dodjeljuju osnovnim školama za inovativne volonterske inicijative učenika te srednjim školama za inovativne modele uključivanja mladih u volonterske aktivnosti.

Nacionalna zaklada je od 2012. do 2014. godine dodjeljivala nagrade za društvene inovacije udruga i zaklada za najinovativnije prijedloge kvalitetnih i provedivih promjena postojećih problema u društvenim djelatnostima te nagrade za sudioničku demokraciju (od 2008. do 2010. godine) koja se dodjeljivala jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave za primjere dobre prakse suradnje s građanima i organizacijama civilnoga društva.

Pregled objavljenih natječaja za nagrade kao i odobrenih nagrada dostupan je na Pregledu podrški