Aktivnosti podržanih organizacija civilnoga društva u izvanrednoj situaciji uzrokovanoj virusom COVID-19

U  izvanrednoj situaciji uzrokovanoj virusom COVID-19 Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva nastavlja svoje radne procese u prilagođenim uvjetima digitalnog okruženja te uz poštivanje svih obaveza prema korisnicima financijskih podrški Nacionalne zaklade.

Svjesna ozbiljnosti novonastale izvanredne situacije uzrokovane novim virusom koju je Svjetska zdravstvena organizacija proglasila globalnom pandemijom, Nacionalna zaklada je danas, u duhu dosadašnje dobre suradnje, poslala obavijest svim svojim korisnicima - organizacijama civilnoga društva o potrebi zajedničkog doprinosa odgovornom ponašanju te poštivanju vrijednosti za koje se zalaže organizirano civilno društvo i Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva. Organizacije su pozvane na prilagodbu svojih aktivnosti te izvještavanju Nacionalne zaklade o njihovim doprinosu ublažavanju posljedica pandemije te iskazanoj solidarnosti sa potrebitima.

Uskoro čitajte o tome kako su organizacije civilnoga društva odgovorile na ovaj globalni izazov.