Nacionalna zaklada održala provedbenu radionicu udrugama koje koriste institucionalnu podršku

Danas je u u digitalnom obliku održana provedbena radionica za 66 udruga koje su korisnice institucionalnih podrški temeljem Odluke Upravnog odbora Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva od 8. prosinca 2021. godine.

Institucionalne podrške odobrene su za razdoblje od tri godine temeljem četiri natječaja: za stabilizaciju i/ili razvoj udruga u području demokratizacije i društvenog razvoja; za udruge koje u prethodnim razdobljima nisu koristile podršku Nacionalne zaklade; udruge osoba s invaliditetom te za udruge za zaštitu potrošača uz financiranje Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja.

Na provedbenoj radionici korisnici su dobili upute o načinu izvještavanja kroz novi modul digitalnog i interaktivnog izvještavanja na portalu financijskepodrske.hr te detaljni pregled ugovornih prava i obveza tijekom provedbenog razdoblja.